O FIRMIE STH PILSKO

STH "Pilsko" to firma z ponad 60-letnią tradycją, która została zarejestrowana 13 kwietnia 1946 r. jako GS SCh w Jeleśni. Spółdzielnia została wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS 16.04.2002 r. pod nr 0000106994; od 30 sierpnia 2005 r. działa pod nazwą Spółdzielnia Turystyczno-Handlowa "Pilsko".

Obecnie Spółdzielnia działa w branży handlowej, piekarniczo-cukierniczej, gastronomicznej oraz hotelarskiej. Zatrudnia 120 pracowników. Zrzesza 120 członków. Kluczowymi obiektami służącymi turystom są Stara Karczma oraz zbudowane obok niej i oddane do użytku w 2008 roku Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Vesta w Jeleśni.

Oferta Vesty obejmuje szkolenia, konferencje oraz wypoczynek w hotelu (Centrum Spa&Wellness – wanna spa, łaźnia parowa, sauna sucha, natryski z biczami szkockimi i głowicą deszczową, solarium, siłownię, profesjonalną kosmetykę wraz z masażami). Dodatkowo organizowane są imprezy w karczmie, inne atrakcje wyjazdowe (wycieczki, zwiedzanie ciekawych miejsc z okolicy, imprezy integracyjne w plenerze zimą i latem, turystyka aktywna, dogodne położenie hotelu pozwala na korzystanie z wyciągów narciarskich Ośrodka Narciarskiego Pilsko w Korbielowie). Posiadamy również programy pobytowe dla gości indywidualnych oraz rodzin. Góry, rzeki i wodospady sprzyjają wytchnieniu z dala od codziennego zgiełku, a niepowtarzalny klimat tego miejsca pozytywnie wpływa na przebieg spotkań o płaszczyźnie zarówno zawodowo-integracyjnej jak i prywatnej. Ufamy, że Vesta mile zaskoczy Państwa wspaniałą atmosferą, otwartością wykwalifikowanej załogi i wyborną kuchnią. Troska o każdy drobiazg i profesjonalna jakość obsługi – to cechy które wyróżniają naszą propozycję spośród szerokiej gamy pokrewnej oferty Podbeskidzia. Więcej na www.ckwvesta.pl.

Stara Karczma – Perła Jeleśni jest jednym z najbardziej znanych i popularnych lokali gastronomicznych, pełniącym jednocześnie rolę ośrodka kultury, podtrzymującego tradycje folklorystyczne. Karczma to jedna z ostatnich oryginalnych karczm zachowanych w pierwotnym stanie, która należy do najstarszego typu karczmy polskiej o konstrukcji zrębowej. Karczma wybudowana z drewna modrzewiowego z 1608r. stanowi unikat na skalę europejską. Jest to budynek parterowy o dwóch skrzydłach umieszczonych pod kątem prostym, pokryty dachem łamanym polskim krytym gontem z dymnikami. Podajemy tam wspaniałe potrawy sporządzane według receptur przodków, kultywujemy tradycje kuchni regionalnej, z jej specyfiką i odmiennością od innych regionów Polski. Podczas organizowanych w Starej Karczmie Biesiad z muzyką i tańcem prezentujemy uczestnikom występy gwarowe prowadzone przez twórców ludowych, występy kapeli góralskich, pokazy strojów regionalnych i tańców ludowych, występy kapeli góralskich, organizujemy warsztaty zdobnictwa bibułkowego oraz degustację potraw i trunków regionalnych. Wizyta w Starej Karczmie to podróż w miniony czas, którego ślady coraz trudniej już dziś odnaleźć. Więcej na www.starakarczma.eu.

Spółdzielnia Turystyczno-Handlowa „Pilsko” prowadzi również sieć 15-tu sklepów spożywczo-przemysłowych „Delikatesy” w gminach Jeleśnia i Koszarawa, w tym największy -  Dom Handlowy Gazda w Jeleśni, a także piekarnię oraz sklep z artykułami do produkcji rolnej. Placówki handlowe oferują szeroką gamę towarów, zróżnicowany asortyment, niskie ceny oraz fachową i miłą obsługę. W zakładzie piekarniczym produkowane jest pieczywo oraz wyroby cukiernicze wysokiej jakości, bez konserwantów i polepszaczy. Więcej na www.piekarnia-galicja.com.pl.

Standard obiektów handlowych, hotelarsko-gastronomicznych i produkcyjnych równa do standardów europejskich. Ustawicznie poszerzana jest oferta towarowa, wzrasta jakość świadczonych usług. Spółdzielnia uczestniczy także od początku swojej działalności w życiu kulturalnym społeczności gminy Jeleśnia. Organizuje imprezy i akcje mające na celu pielęgnowanie tradycji. Dba o rozwój edukacyjny dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców naszej małej ojczyzny. Wszystkie te działania wpływają pozytywnie na wizerunek STH Pilsko w społeczeństwie.